Rynek zasobny w oferty autokredytów

W jaki sposób sfinansować zakup samochodu? Najlepiej oczywiście uczynić to jedynie nakładem środków własnych – bez konieczności angażowania to pieniędzy pochodzących z zewnętrznych źródeł. Jak jednak doskonale wiadomo, nie w każdym przypadku jest to możliwe. Wielu z nas nie dysponuje takimi możliwościami, dlatego też sięgamy po jedną z najpopularniejszych w naszym kraju opcji – a mianowicie po kredyt samochodowy.

Na chwilę obecną ilość ofert w tym zakresie jest naprawdę spora, dlatego też mamy w czym wybierać. Nie mniej jednak finansowi specjaliści zawsze zalecają, abyśmy poszukiwania jakiegokolwiek kredytu – w tym również i samochodowego – rozpoczynali od tego banku, który prowadzi nasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W takim przypadku istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że pieniądze zostaną nam pożyczone na korzystniejszych niż gdzie indziej warunkach. Rzecz jasna nie zawsze to się sprawdza w praktyce, decydują o tym rozmaite przesłanki, ale jest to dobry krok na początek. Rzecz jasna nie zwalnia nas to wcale z obowiązku z zapoznania się z ofertami pozostałych banków. Spore znaczenie ma w tym momencie to czy chcemy kupić pojazd nowy czy używany. Pamiętajmy, że kredyt na używany samochód firmowy jest dużo droższy niż na zakup auta nowego.

Jeżeli rozważamy tę pierwszą opcję, wówczas koniecznie powinniśmy mieć na względzie ofertę banków motoryzacyjnych. Ponadto kredyt możemy otrzymać nie tylko w banku, ale także w salonie samochodowym i komisie. Nie należy również zapominać o tym, że za kredyt na używane auto zapłacimy więcej. W porównaniu z kredytami na nowe lub względnie nowe auta różnice w oprocentowaniu są spore.