Radio internetowe lepsze niż tradycyjne

Efektownym rozwiązaniem dla wszystkich fanów muzyki, którzy nie chcą się rozstawać z przyjemnymi falami, jest radio internetowe. W końcu w dzisiejszych czasach komputery stały się tak ważnym elementem wyposażenia każdego domu, że w zasadzie zastępują nam telewizor i odtwarzacze muzyczne.

Na kopmach oglądamy filmy, seriale, gramy w gry czy słuchamy radia. Oczywiście sam sprzęt do tego jednak nie wystarczy, niezbędne jest także połączenie z siecią, ale w obecnych czasach posiadanie komputera jest praktycznie jednoznaczne z dostępem do Internetu. I zamiast brać ze sobą radiomagnetofon, jeżeli ktoś jeszcze pamięta co to za urządzenie, czy discmana lub przenośny odtwarzacz mp3, można tylko włączyć sobie radio internetowe.

Muzyka wtedy cały czas nam gra, a my nie tracimy energii na noszenie niepotrzebnych urządzeń, no i rachunki też są łagodniejsze, ponieważ tylko jedno urządzenie jest uruchomione i pobiera prąd. A radio internetowe promujące muzykę klubową (Radioklub.pl) przynosi wiele korzyści. Można zamieniać sobie stacje, jak w zwyczajnym radio, a również zobaczyć, jaki kolejny utwór będzie puszczany i jeżeli za nim nie przepadamy, to po prostu zmienimy stacje. Ponadto łatwiej jest wówczas wygrać jakiś konkurs radiowy, jeśli nie tylko słuchamy spikera, ale mamy przed sobą dostęp do wszelkich rozmaitych informacji, które możemy szybko sprawdzić w Internecie i odpowiedzieć prawidłowo na pytanie oraz wygrać nagrody. Niemalże każda większa stacja radiowa prowadzi swoje radio internetowe, ale są też niewielkie stacje, które funkcjonują jedynie w obrębie Internetu i one również są warte uwagi.