Top model

Każda młoda dziewczyna gdy jest mała, śni o tym, żeby zostać modelką. Profesja modelki jest dość trudny, mimo mitu, który przedstawiany jest w telewizji. Niedawno do naszego kraju trafił program rozrywkowy Top Model, który był jednym wielkim konkursem, mającym na celu wyłonienie prawdziwej top modelki.

Miał on wskazać oglądającym, że z brzydkiego kaczątka może wyjść śliczny łabędź. Zyskał sporą widownię, miał na tyle sporą oglądalność, że postanowiono go kontynuować, co jest równoznaczne z tym, że widzowie mogą spodziewać się kolejnej edycji. Top Model to pewien zwrot, który w różnych krajach nastąpił wiele lat temu. I choć nasza polska edycja nie była tak spektakularna, to jednak przełamywała swego rodzaju tabu. Kandydatki na modelki bowiem musiały pozować do zdjęć bez ubrań, do tego w nie codziennych scenach. Zadania nakazywano dziewczynom nie były łatwe, jednakże większość z kandydatek dała sobie wyśmienicie radę.

Sympatia widzów okazała się ważniejsza od słów jury, czy nawet wyłącznie wyglądu dziewczyny. Tytuł Top Model zdobyła dziewczyna, która nie była faworytką w czasie trwania programu. Stała się nią przypadkowo. Telewidzowie lubią, kiedy na ich oczach powstaje nowa modelka. Może dlatego właśnie takie programy jak telewizyjne show dla dziewczyn Top model cieszą się taką popularnością. Nastolatki, które nie wzięły udziału w castingach do pierwszej edycji, już niedługo będą mogły to zrobić. Ciekawe czy będą miały tyle energii, żeby stanąć oko w oko z jury, które jest srogie i nie zawsze dobrze obchodzi się z dziewczynami, które marzą o tym, żeby zostać modelkami.